loading.gif
mobile-banner-bg
mobile-banner-bg

Ramazan Uzun

Tanıtım ve Medya

Tanıtım ve Medya

Ramazan Uzun

Tanıtım ve Medya Başkanı


1987 yılında Trabzon Araklı İlçesinde doğmuştur. İlk Öğretimi Trabzon'da, Orta Öğretimini Büyükçekmece'de, Lise Eğitimini ise Büyükçekmece Atatürk Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Ön lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Pazarlama Dış Ticaret bölümünde, Lisans eğitimimi Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi İlahiyat Önlisans Mezunudur.


Trabzon'da 4 Farklı ilçesinde haber sayfalarının kurucusu ve Trabzon’da yayın yapan büyük bir haber sitesinin İstanbul temsilcisidir. 20 yıldır Büyükçekmece, Silivri, Çatalca ve Beylikdüzü'nde Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren aile firmasının Çatalca şubesinde ticaret hayatına devam etmektedir. Sosyal Medya Danışmanlığı yapmaktadır. Web tasarım firması sahibidir.

 

AK Parti Büyükçekmece İlçe başkanlığında, sandık başkanlığı, seçimlerde okul sorumluluğu, 2004 yılından beri Cumhuriyet mahallesi ana kademe Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

 

2011 yılında partimizin en genç Ana kademe Mahalle başkanı olarak görev yapmıştır. 2018 yılından itibaren Cumhuriyet Mahallesi Ana kademe Mahalle başkanı olarak görevini sürdürmüştür.


AK Parti Büyükçekmece 5, 6 ve 7. kongrelerde asil, Ak Parti İstanbul Yedek kongre delegesidir. 14 Mayıs ve 28 Mayıs 2023 Seçimlerinde SKM Yürütme Kurulu üyesi, Medya ve İzleme Başkanı olarak görev yapmıştır.

 

AK Parti Büyükçekmece İlçe başkanlığının 7. olağan kongresinde İlçe Yönetim Kurulu Üyesi seçildi. İlçe Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı olarak görevine devam etmektedir. 

Ramazan Uzun